Skip to main content

ECO


Zrównoważony rozwój

Ekologiczne rozwiązania w ofercie Lucad

Jesteśmy w pełni zaangażowani w zrównoważony rozwój, dbamy o to aby nasze produkty były przyjazne środowisku.

Dokładamy wszelkich starań, aby ekodesign był dostępny dla każdego klienta.

Proponujemy szereg rozwiązań, wśród nich opakowania monomateriałowe, opakowania wykonane  z materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się ponownemu przetworzeniu.

opakowania kosmetyczne o zmniejszonym wpływie na środowisko

W naszej ofercie znajduje się obecnie wiele standardowych rozwiązań opakowań wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku. Zostały one oznaczone zielonym listkiem w portfolio produktowym.

Design, jakość oraz nacisk na zrównoważony rozwój i innowacyjność to cechy charakterystyczne naszych opakowań.

innowacje kluczem zrównoważonego rozwoju • 2021

 • 2022

 • 2023

 • 2024
  • Total Wood

   maj

   Uzupełniając  naszą ofertę produktów drewnianych z serii Woody, przedstawiamy produkty Total Wood.

   Ich charakterystyczną cechą jest gwint uformowany bezpośrednio w drewnianej nasadce, eliminując w ten sposób plastikową część. Brak części z tworzywa sztucznego pozwala również na zmniejszenie grubości ścianek i gabarytów.

   Drewno jest materiałem w pełnym tego słowa znaczeniu „biopochodnym” o potwierdzonej integralności materiału pod względem wpływu na środowisko.

  • Zero In•Pack

   maj

   Zero In-pack-  wybór artykułów o zmniejszonym wpływie na środowisko, będących częścią katalogu Zero In-pack, oferty poświęconej rozwiązaniom opakowaniowym o mniejszym wpływie na środowisko i strategiom ekoprojektowania.

   Wśród nich butelki kosmetyczne wykonane ze szkła pochodzącego w 60% z recyklingu z pompkami lub zakraplaczami  z dużą zawartością PP z recyklingu, słoiki wykonane ze szkła w 60% pochodzącego z recyklingu, szklane butelki kosmetyczne airless, słoik Refill.

   • Mono – Słoiki jednomateriałowe

    maj

    Jednomateriałowe słoiki kosmetyczne, standardowo wykonane z przezroczystego PET, z błyszczącymi białymi pokrywkami z PP.

    Zdecydowanie zasługują na nazwę „Mono”, ponieważ składają się z tylko 2, oddzielnych, monomateriałowych i doskonale nadających się do recyklingu elementów: jednościennego słoika PET i samouszczelniającej pokrywki. Słoiki nie gwarantują wodoszczelności, dlatego dedykowane są do formuł, których lepkość jest równa lub lepsza od gęstego kremu czy masła do ciała.

   • Opakowania bez sadzy węglowej

    sierpień

    Większość czarnych opakowań z tworzyw sztucznych jest barwiona pigmentami zawierającymi sadzę węglową co uniemożliwia optyczną identyfikację podczas sortowania tworzyw sztucznych przez wiele zakładów zajmujących się recyklingiem. Cząsteczki sadzy obecne w materiale pochłaniają promienie podczerwone. W konsekwencji czujnik sortujący nie jest w stanie zidentyfikować materiału, z jakiego wykonany był odpad, co skutkuje jego wyrzuceniem z układu sortującego. W konsekwencji odpad ten nie jest już uważany za odpad nadający się do recyklingu.

    W naszej ofercie znajdą Państwo opakowania przyjazne środowisku, wolne od sadzy węglowej, ułatwiające detekcję promieniami podczerwonymi podczas sortowania tworzyw sztucznych. 

    • Squeeze – zmniejszona waga, wysoka elestyczność

     maj

     Squeeze- charakterystyczne cechy tej nowej butelki to zmniejszona waga aż o 45% (w porównaniu do butelki Cylindro Alto Slim 200) oraz  wysoka elastyczność.

     Cechy te pozwalają drastycznie zmniejszyć wpływ na środowisko. Zmniejszona waga i kształt podstawy sprawiają, że butelka jest łatwa do wyciskania formuły co gwarantuje jej wysoką restytucję. 

    • Parigi – zaprojektowany z myślą o recyklingu

     sierpień

     Monomateriałowy, zaprojektowany z myślą o recyklingu.

     Dropper w całości wykonany jest z polipropylenu. Wersje standardowe dostępne są w kolorze białym i czarnym, z półprzezroczystą pipetą. Aby zapewnić bardziej zrównoważone podejście, w czarnej wersji zastosowano kołnierz wykonany w 30% z PP pochodzącego z recyklingu z domieszką wolną od sadzy węglowej.

     Nowy dropper Parigi symbolizuje idealne połączenie designu, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju , zgodnie z potrzebami rynku.

    • Opakowania z recyklingu

     wrzesień

     W ofercie posiadamy wiele standardowych rozwiązań wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.

     Wszystkie te rozwiązania i wiele innych stanowią część oferty z katalogu Zero In·Pack, poświęconego rozwiązaniom opakowaniowym o mniejszym wpływie na środowisko i strategiom ekoprojektu.

     Na zdjęciu słoiki Carven o pojemności 50 i 150ml, słoik szklany Laurence 50 ml oraz szklane butelki Make Up 15 i 30 ml.

     • Light – nowa linia opakowań o zmniejszonej wadze

      maj

      Jednym z kilku sposobów na zmniejszenie wpływu opakowań na środowisko jest produkcja opakowań charakteryzujących się zmniejszoną wagą.

      Projektowanie opakowań kosmetycznych o zredukowanej wadze i jednocześnie zachowaniu niezmienionej pojemności to bardzo ważny aspekt ekodesignu.

      Takie właśnie cechy posiadają nowe opakowania ze szkła z serii Light.

     • Mailbox – zmniejszony wpływ na środowisko związany z logistyką

      marzec

      Butelki Mailbox doskonale wpisują się w zasady ekodesignu dzięki swojemu kompaktowemu kształtowi i zmniejszonej wadze, która znacząco wpływa na logistykę gotowego produktu poprzez redukcję masy i objętości transportowanych opakowań.

      Dzięki temu butelki Mailbox można wysyłać w opakowaniach dostosowanych do standardowych wymiarów przesyłek, co pozwala uniknąć produkcji, użytkowania i transportu wielkogabarytowego, zmniejszając w ten sposób wpływ związany z logistyką gotowego produktu.

     Opakowania kosmetyczne o zmniejszonym wpływie na środowisko

     Posiadamy w ofercie wiele standardowych rozwiązań opakowań wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Z przyjemnością doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie.